ទិវាបុណ្យរំលឹកខួបព្រះឧបការគុណ សម្តេចព្រះសង្ឃរាជជោតញ្ញាណោ ជួន ណាត និងក្រុមជំនុំព្រះត្រៃបិដកខ្មែរវត្តប្រាសាទស្រះ កណ្ដាលខ្ចាស់
ប្រតិភូខេត្តប៉ៃលិន គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
រថយន្តនិងរថយន្ត បុកគ្នាពេញទំហឹង បណ្ដាលឱ្យម្នាក់ រងរបួសធ្ងន់និងពីរនាក់ស្រាល នៅស្រុកម៉ាឡៃ
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាល អន្តរាគមន៍អភិវឌ្ឍន៍សមត្ថភាព សម្រាប់ក្រុមគោលដៅជាមន្ត្រីរាជការ ស៊ីវិល នៃរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម
ពិធីប្រគល់ផ្ទះ ជូនគ្រួសារទីទ័លក្រ ចំនួន២គ្រួសារ នៅស្រុកមង្គលបូរី ក្នុងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានថ្លែងថា រាជរដ្ឋាភិបាលបានផ្តល់ការស្ថាបនាស្ពានបេតុងស្ទឹងឆ្វេង ដើម្បីសម្រួលដល់ការធ្វើដំណើររបស់សិស្សានុសិស្សក្នុងរដូវទឹកឡើង
កងរាជឣាវុធហត្ថខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បញ្ជូនខ្លួនជនសង្ស័យម្នាក់ ទៅតុលាការពាក់ព័ន្ធ ករណីលួចម៉ូតូ នៅក្រុងប៉ោយប៉ែត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សិទ្ធិ ឡោះ អញ្ជើញជាវាគ្មិន ក្នុងសិក្ខាសាលាចែករំលែកបទពិសោធន៍ ស្តីពីវិធីសាស្ត្រស្រាវជ្រាវរឿងក្តី និងបំបែករឿងក្តីព្រហ្មទណ្ឌដោយនគរបាលយុត្តិធម៌ ដល់និសិ្សត នៃសាកលវិទ្យាល័យគ្រប់គ្រង និងសេដ្ឋកិច្ច(UME)
ព័ត៌មានថ្មីៗ ប្រចាំថ្ងៃ
លោក ហង្ស រ៉ាត់ ដឹកនាំក្រុមការងារចែកអំណោយចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលមានជីវភាពខ្វះខាតចំនួន ២៦គ្រួសារ នៅសង្កាត់អូរឫស្សីក្នុង ក្រុងប៉ោយប៉ែត
កិច្ចប្រជុំ និងចុះត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាពគម្រោងជាមួយប្រតិភូធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី (ADB) នៃគម្រោង កែលម្អគ្រប់គ្រងបរិស្ថានក្រុងជុំវិញបឹងទន្លេសាបជំហានទី២
រដ្ឋលេខាធិការដ្ឋានកិច្ចការព្រំដែន បើកសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយស្តីពីគោលនយោបាយជាតិបញ្ចប់អេដស៍ និងចីរភាពអេដស៍ឆ្នាំ២០២៣-២០២៨ ក្រោមប្រធានបទ«រួមគ្នាកសាងកម្ពុជាមួយដែលគ្មានអេដស៍»
នគរបាលប៉ុស្តិ៍រដ្ឋបាលគ្រប់ប៉ុស្តិ៍ ចុះផ្សព្វផ្សាយគោលនយោបាយភូមិ ឃុំ-សង្កាត់ មានសុវត្ថិភាព និងវិធានការ ទប់ស្កាត់អគ្គិភ័យនារដូវក្តៅ ដល់ពលរដ្ឋតាមមូលដ្ឋាន
ស្នងការនគរបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលកិច្ចប្រតិបត្តិការប្រចាំខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ និងផ្សព្វផ្សាយផែនការ ការពារសន្តិសុខ សុវត្ថិភាព និងសណ្តាប់ធ្នាប់សង្គម ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរប្រពៃណីជាតិ
គណៈកម្មការរៀបចំបុណ្យជាតិ និងអន្តរជាតិខេត្តប៉ៃលិន ប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការរៀបចំធ្វើសង្រ្កាន្តប៉ៃលិន ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ នាពេលខាងមុខ
រដ្ឋបាលខេត្តប៉ៃលិន ជម្រុញដល់អធិការដ្ឋាននគរបាលក្រុង-ស្រុក ចុះផ្សព្វផ្សាយពីបញ្ហាពីវិធីបង្កាគ្រោះអគ្គីភ័យតាមមូលដ្ឋានក្នុងថ្ងៃទិវាជាតិបង្ការនិងពន្លត់អគ្គីភ័យ
អ្នកនាំពាក្យ ថ្លែងពីសារៈសំខាន់នៃទស្សនកិច្ចរបស់ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ទៅកាន់ប្រទេសឡាវ និងវត្តមានចូលរួមពីអភិបាល និងស្នងការខេត្តជាប់ព្រំដែន!
ពលរដ្ឋទីទាល់ក្រ ជាចាស់ជរា ស្រ្តីមេម៉ាយ ជនមានពិការភាព និងជនរងគ្រោះដោយសារគ្រោះធម្មជាតិ ចំនួន ១៦០គ្រួសារ នៅឃុំស្ទឹងត្រង់ ទទួលអំណោយពីរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានថ្លែងថា រាជរដ្ឋាភិបាលបន្តកែទម្រង់ ឱ្យសម្រេចបាននូវរដ្ឋបាលសាធារណៈមួយ ដែលមានសមត្ថភាពខ្ពស់ ខ្លាំង វៃឆ្លាត និងភាពស្អាតស្អំ
វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលលើកទី៤ ស្តីពី “បច្ចេកទេសក្នុងការប្រើប្រាស់បណ្តាញសង្គម”
ជនសង្ស័យចំនួន៦នាក់ ពាក់ព័ន្ធករណីលួចស្ថានទម្ងន់ទោស ដោយសារការប្រព្រឹត្តអំពើហិង្សា និងប្រើប្រាស់ដោយខុសច្បាប់នូវសារធាតុញៀន ត្រូវអាវុធហត្ថចាប់ឃាត់ខ្លួនបញ្ជូនទៅតុលាការ
រដ្ឋបាលខេត្តប៉ៃលិន ប្រារព្ធពិធីក្រុងពលីបួងសួងសុំសេចក្តីសុខ ត្រៀមរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍សង្ក្រាន្តប៉ៃលិន ដើម្បីបង្កឱកាសឱ្យពលរដ្ឋ និងភ្ញៀវទេសចរ មកកម្សាន្តសប្បាយ
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញសម្ពោធដាក់ប្រើប្រាស់សមិទ្ធផលនានា ក្នុងវត្តរស្មីសង្កែ ស្រុកព្រៃឈរ
លោកជំទាវបណ្ឌិត បាន ស្រីមុំ អញ្ជើញពិនិត្យមើលការរៀបចំត្រៀមសម្រាប់សង្ក្រាន្តប៉ៃលិន នៅក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរនាពេលខាងមុខ
ទិវាជាតិសុខភាពមាតា ទារក និងកុមារ ព្រមទាំងយុវជន ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
ជនសង្ស័យ៦នាក់ ពាក់ព័ន្ធករណីលួចម៉ូតូ ជួញដូរ រក្សាទុក និងប្រើប្រាស់ដោយខុសច្បាប់នូវសារធាតុញៀន ត្រូវអាវុធហត្ថចាប់ឃាត់ខ្លួនបញ្ជូនទៅតុលាការ
ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត ចុះជួបសំណេះសំណាល និងសួរសុខទុក្ខកងកម្លាំងនគរបាលការពារព្រំដែនប្រចាំទិសភូមិភាគ៥ នាឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ